Të gjitha lajmet

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore


23 January, 2021 @16:35

KBF Vëllaznimi me performancat e Raven Baker e Sarah Mgbeike, e mposhti pa telashe KBF Kastriotin me rezultat 52-102.

Raven Baker e Sarah Mgbeike, ishin lojtarët kryesore në fitoren e skuadrës gjakovare. Baker shkëlqeu me 48 pikë, 7 asistime e 5 kërcime, kurse Mgbeike me 30 pikë, 25 kërcime, 8 asistime e 4 bllokada.

Te Kastrioti Andria Iavarone në ndeshjen e parë të saj luajti me double-double prej 30 pikëve e 18 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi me 9 fitore e 2 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Kastrioti me 1 fitore e 10 humbje gjendet në pozitën e pestë aktualisht.


NË KOSOVË

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

27/01/21 @ 13:41

KUPA E KOSOVËS

Nesër gjysmëfinalet në Kupën e Kosovës te femrat

FBK Liga e Femrave

Nesër gjysmëfinalet në Kupën e Kosovës te femrat

27/01/21 @ 10:21

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

25/01/21 @ 12:49

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

KBF Prishtina e pamëshirshme ndaj KBF Trepçës

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina e pamëshirshme ndaj KBF Trepçës

24/01/21 @ 14:54

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Me 46 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Femrave

Me 46 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

24/01/21 @ 13:48

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Trepça - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Trepça - KBF Prishtina

24/01/21 @ 12:58

LIGA E FEMRAVE

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

FBK Liga e Femrave

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

24/01/21 @ 09:17

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

23/01/21 @ 15:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

23/01/21 @ 13:34

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

23/01/21 @ 12:58


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave