Të gjitha lajmet

BARCELONA

Barça largon trajnerin

Barça largon trajnerin

1 July, 2020 @20:59

Gjigandi spanjoll, Barcelona, me marrëveshje të dyanshme e ndërpreu kontratën e trajnerit Svetislav Pesic.

Barcelona krahas investimeve të mëdha në këtë stinor, nuk arriti të shpallet kampion në ligën e Spanjës, duke u mposhtur nga Baskonia në finale.

Barça në Euroleague kishte bilanc prej 22 fitoreve e 6 humbjeve.

STAMBOLL

Fenerbahçe dhe Obradovic, ndahen

Foto: euroleague.net

24 June, 2020 @0:12

Pas shtatë stinorësh aventura e trajnerit serb Zeljko Obradovic ka përfunduar me Fenerbahçen e Stambollit. Trajneir i vlerësuar nga…

PANATHINAIKOS

Panathinaikos tërhiqet nga Euroleague!

12 June, 2020 @12:09

Gjigandi grek, Panathinaikos, ka dërguar një letër kryesisë së Euroleagues, për tërheqjen nga kjo ligë. Në letër është thënë se…

LUIS SCOLA

Milano ndahet me Scolan

FOTO / Olimpia Milano

11 June, 2020 @18:50

Skuadra italiane, Olimpia Milano, dhe legjenda argjentinase Luis Scola, kanë ndarë rrugët, ka bërë të ditur skuadra italiane. Milano në…

E FUNDIT

Mike James vazhdon me CSKA-në

Foto: euroleague.net

1 June, 2020 @11:59

Fundori amerikan Mike James ka vazhduar kontratën me ish kampionin e Europës, CSKA Moska. James 30 vjeç që kanë…

MIRRET VENDIMI

“Vendimi më i vështirë në 20 vjet për Euroligën”

Foto: euroleague.net

25 May, 2020 @14:49

Stinori 2019/20, që parashihej të ishte ndër më interesantit në Euroligë, është anuluar edhe zyrtarisht, ka bërë të ditur sot…

Të gjitha lajmet nga Euroleague