Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE

Barcelona me lehtësi mposht Berlinin

Barcelona me lehtësi mposht Berlinin

18 October, 2019 @23:21

Skuadra katalunase Barcelona, ka mposhtur kryeqytetasit gjerman Alba Berlin, me rezultat 103-84.

Basketbollisti më efikas tek blaugranët ishte Cory Higgins, i cili shënoi 22 pikë, derisa për gjermanët më efikasi ishte Rokas Giedraitis i cili luajti me 17 pikë.

Kjo ishte fitorja e tretë për katalunasit në po aq ndeshjeve të luajtura, ndërsa për Berlinin kjo ishte humbja e dytë.

Befasia e mbrëmjes së sotme ishte fitorja e Zenitit si mysafir kundër Olympiacosit, duke fituar rusët në vazhdime me rezultat 77-68, pasi që ndeshja në kohë të rregullt përfundoi me rezultat 64-64.

Ndeshjën e fundit të kësaj xhiroje e fitoj Anadolu Efes, të cilët mposhtën Valencian me rezultat 83-78.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague