Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 2: BARCELONA - ZENIT

Barcelona me vështirësi barazon serinë

Barcelona me vështirësi barazon serinë


23 April, 2021 @23:28

Skuadra e Zenitit po i shkakton probleme Barcelonës.

Zeniti në ndeshjen e parë të serisë së Play Offit e kishte mposhtur Barcelonën, derisa në ndeshjen e dytë nuk u dorëzuar aq lehtë dhe e dërgoi ndeshjen në vazhdime, por aty Barcelona e arriti fitoren me rezultat 81-78 dhe e barazoi serinë në 1-1.

Brandon Davies me 22 pikë dhe Cory Higgins me 15 pikë ishin të vetmit te Barca me pikë dyshifrore, kurse te Zeniti u veçuan Kevin Pangos me 23 pikë e Will Thomas me 17 pikë.

Tani dy ndeshjet e radhës do të luhen në palestrën e Zenit St Petersburgut.


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague