Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / GJYSMËFINALJA

Bashkimi lehtë ndaj Penzës, derbi i pritur në finale

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi lehtë ndaj Penzës, derbi i pritur në finale

2 February, 2020 @20:10

Nuk ndodhi ndonjë befasi, as në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës te femrat.

Pas Prishtinës, edhe Bashkimi, duke e mposhtur Penzën me rezultat 96-54, u kualifikua në finale të Kupës.

Finalja e Kupës së Kosovës te femrat, do të luhet në mes të Prishtinës dhe Bashkimit më 15 shkurt në ora 17:30 në palestrën “Mizahir Isma”.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave