Të gjitha lajmet

PENZA (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi mbyll stinorin me perfeksion, krejt fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Bashkimi mbyll stinorin me perfeksion, krejt fitore

7 December, 2019 @21:36

Vashat e Bashkimit duke e mposhtur Penzën me rezultat 50-78, e përfunduan stinorin dimëror pa asnjë humbje me 10 fitore rresht.

Skuadra e Bashkimit në të gjitha çerekët ishte në epërsi, derisa pa problem u kthyen në Prizren me fitore.

Khadija Brown-Haywood ishte më e mira te Bashkimi me 18 pikë, 12 kërcime, 5 topa të rrëmbyer dhe 4 asistime, derisa u dalluan edhe Arbnore Përquku me 16 pikë, 9 asistime e 6 kërcime dhe Aisha Balarabe me 14 pikë e 6 kërcime.

Te Penza u dalluan Valbona Bytyqi dhe Melita Luci me nga 12 pikë secila.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 10 fitore e 0 humbje e mbylli stinorin dimëror në krye të tabelës, kurse Penza me 6 fitore e 3 humbje gjendet në pozitën e tretë.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave