Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore


1 December, 2022 @21:13

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi që erdhi si trajner më i mirë sesa ai i kaluari, nuk ka arritur assesi të këndellë ekipin, ndërsa Bashkimi është mposhtur sonte nga Prishtina Sezai Surroi me rezultat 66-73 [17-10, 17-19, 18-17, 14-27].

Thuajse e tërë ndeshja shkoi barabartë, derisa në çerekun e fundit Prishtina shfaqi mbrojtje të fortë, duke mos lënë Bashkimin të shënojë shumë, kurse ata dhanë 27 pikë karshi 14 të pranuara.

Dardan Berisha

Ekipi i Murat Bilges dominoi periudhën e fundit të lojës, ndërsa në përgjithësi më i dalluari ka qenë Dustin Thomas që luajti me double-double prej 16 pikësh e 11 kërcimeve. Dardan Berisha shënoi 8 pikë, ndërsa bëri 9 asistime dhe shutoi 1/9 për tri pikë!!!

TABELA AKTUALE

Lejson Zeqiri dha 10 pikë, njëjtë sikurse edhe Rezart Memedi, ndërsa Brooks Debisschop luajti me 6 pikë e 10 kërcime në ndeshje.

Dustin Thomas

Te Bashkimi, që përjetoi humbjen e tetë të stinorit dhe është i parafundit në renditje, më së shumti pikë ka shënuar Curtis Jones, 22. Ndërsa mundi i Daniel Lekndreajt me double-double prej 13 pikëve e 11 kërcimeve, nuk mjaftoi për të shmangur humbjen e radhës!

Me këtë fitore Prishtina bën bilancin 8-4 në vend të dytë të tabelës, ndërsa Bashkimi ka bilanc të kundërt dhe është i parafundit në renditje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga