Të gjitha lajmet

SHTYHET PEJA-BASHKIMI

COVID-19 shtyen ndeshjen Peja-Bashkimi!

COVID-19 shtyen ndeshjen Peja-Bashkimi!

10 November, 2020 @23:05

Para pak çastesh skuadra e Bashkimit në llogarinë zyrtare të klubit ka bërë të ditur se ndeshja mes Pejës dhe Bashkimit që ishte paraparë të luhet nesër mbrëma në Karagaç është shtyer për një termin tjetër, që do të përcaktohet më vonë.

Sipas njoftimit të KB Bashkimi, ndeshja është shtyer për shkak të rasteve pozitive me COVID-19 te skuadra kundërshtare.

TABELA AKTUALE

“Ndeshja e xhiros IV e Prince Caffe Superligës ndërmjet Pejës dhe Bashkimit, që ishte e paraparë të zhvillohej nesër më 11 nëntor, është shtyer për një datë tjetër për shkak të rasteve pozitive me COVID-19 në skuadrën kundërshtare. KB Bashkimi shpreh keqardhjen për situatën në ekipin kundërshtar dhe uron shërim të shpejtë e të lehtë për personat e infektuar. Data e re e ndeshjes do të mësohet pas njoftimit të FBK-së,” ka shkruar njoftimi i plotë i klubit nga Prizreni.

FBK ende nuk ka lëshuar njoftim zyrtar për këtë, e as KB Peja.

Ndeshjet tjera pritet të zhvillohen sipas orarit të përcaktuar.

VËLLAZNIMI - TREPÇA

Trepça përkohësisht në pozitën e dytë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 November, 2020 @21:09

Ndeshja hapëse e xhiros së 4 në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Vëllaznimit dhe Trepçës, përfundoi me…

VËLLAZNIMI - TREPÇA

1 pikë dallim në ndeshjen Vëllaznimi - Trepça

11 November, 2020 @19:48

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Vëllaznimi - Trepça. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 40-39 në të mirë…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Vëllaznimi - Trepça

11 November, 2020 @18:42

Caktohen pesëshet e para të Vëllaznimit dhe Trepçës. VËLLAZNIMI: Arion Balluku, Roni Koshi, Chris Hortman, Devante Jackson, Cedric Council. TREPÇA:…

CORONAVIRUS

2 basketbollistë të Pejës, pozitiv në COVID-19

10 November, 2020 @23:46

Para pak çastesh klubi i Pejës, përmes llogarisë së ekipit në Facebook, ka vërtetuar lajmin se janë 2 basketbollistë të…

NË PRITJE TË DEBUTIMIT

Cannefax me përvojë, pritet të debutojë

Xavier Cannefax ka arritur ditë më parë në Kosovë/ Foto: KBPontePrizreni/fb

10 November, 2020 @13:11

Përforcimi i ri i klubit të Ponte Prizrenit, Xavier Cannefax, që ka arritur ditë më parë në Kosovë, pritet të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga