Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA KONFERENCA

Dardani: Ejani të gjithë, kemi nevojë për përkrahje

Dardani: Ejani të gjithë, kemi nevojë për përkrahje


27 June, 2018 @16:51

Në konferencën e sotme për shtyp të reprezentacionit të Kosovës, ka folur kapiteni Dardan Berisha, që ka kërkuar përkrahjen e të gjithëve para dy ndeshjeve të fundit të Kosovës në këto kualifikime.

Të prekur thellë nga rasti tragjik i disa ditëve më parë, kanë treguar se kanë pasur edhe vështirësi në stërvitje.

“Jemi duke u përballur me një situatë shumë të vështirë emocionale, po mundohemi ta përballojmë, por nuk është aspak lehtë.

Ne vetëm sot kemi dal në fushë dhe e kemi zhvilluar stërvitjen e parë, s’ka qenë lehtë, sepse të gjithë ne kemi pasur emocione për faktin se dy javë kemi stërvitur së bashku me Gazin dhe lojtarët tjerë që janë të lënduar.

Në aspektin fizik dhe mental nuk jemi të përgatitur, por po bëjmë përpjekje që deri të enjten në mbrëmje, kur edhe do të luhet ndeshja të japim maksimumin për të hyrë në fushë dhe për të luajtur mirë për Gazin dhe për shtetin tonë.

Shfrytëzoj rastin t’i bëjë thirrje të gjithë adhuruesve të sportit të jenë në numër sa më të madh në palestër, sepse vërtetë kemin nevojë për mbështetjen e të gjithëve”.

Duelet e Kosovës ndaj Hungarisë dhe Polonisë, në kuadër të Grupit C kualifikues nga FIBA Europe - mund të ndiqen falas në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

TABELA dhe ORARI

Kosova - Hungaria luhet nesër më 28 qershor dhe fillon në ora 20:30, ndërsa Kosova - Polonia luhet më 1 korrik me fillim në ora 20:30.

Kosova ende nuk ka shënuar asnjë fitore në Grupin C, pasi që ka kaluar fazën preliminare të kualifikimeve.


DUELET E KOSOVËS

Dy ndeshjet e radhës, falas

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Dy ndeshjet e radhës, falas

27/06/18 @ 14:37

MEMO

Leeds Force ngushëllon familjen e Sinanit

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Leeds Force ngushëllon familjen e Sinanit

27/06/18 @ 12:57

REAL MADRID BASKET

Kampionët rinovojnë me Campazzon

Euroleague/Transfere

Kampionët rinovojnë me Campazzon

26/06/18 @ 18:14

BUDUCNOST

Malazezët nënshkruajnë me Aaron Craft

Euroleague/Transfere

Malazezët nënshkruajnë me Aaron Craft

26/06/18 @ 17:43

GRAN CANARIA

Debutuesit marrin trajner me përvojë

Euroleague/Transfere

Debutuesit marrin trajner me përvojë

26/06/18 @ 17:27

NBA AWARDS

Trajneri i vitit në NBA: Dwane Casey

NBA

Trajneri i vitit në NBA: Dwane Casey

26/06/18 @ 10:28

NBA AWARDS

Mbrojtësi më i mirë i vitit: Rudy Gobert

NBA

Mbrojtësi më i mirë i vitit: Rudy Gobert

26/06/18 @ 10:16

NBA AWARDS

Rookie i vitit: Ben Simmons

NBA

Rookie i vitit: Ben Simmons

26/06/18 @ 10:04

NBA AWARDS

MVP: James Harden

NBA

MVP: James Harden

26/06/18 @ 09:51

FBK

FIBA nuk lejon shtyerjen e ndeshjeve

Përfaqësuesja/Kina 2019

FIBA nuk lejon shtyerjen e ndeshjeve

25/06/18 @ 18:11

KOSOVA U20

Në kërkim të fitores së parë

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në kërkim të fitores së parë

17/07/21 @ 15:43

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

17/07/21 @ 13:15

KOSOVA (F)

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira

16/07/21 @ 18:53

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

15/07/21 @ 20:37

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

15/07/21 @ 13:08

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

13/07/21 @ 20:13

KOSOVA U20 (F)

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

Përfaqësuesja

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

13/07/21 @ 14:27

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja