Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Deondre Ray lojtar i ri te Vëllaznimi, debuton ndaj Bashkimit

Deondre Ray lojtar i ri te Vëllaznimi, debuton ndaj Bashkimit


24 January, 2021 @16:19

Para pak çastesh dhe pak para duelit ndaj Bashkimit, Vëllaznimi ka zyrtarizuar playmakerin e ri të skuadrës, Deondre Ray.

Basketbollisti amerikan që vjen nga Teksasi i SHBA-së, së fundi ka qenë pjesë e ekipit sllovak Rieker, ndërsa është 196cm i gjatë dhe mund të luajë në pozitat 1-2 e edhe 3.

deondre ray

Ray, që do të debutojë sonte ndaj Bashkimit në duelin që Vëllaznimi e luan në Sezai Surroi, së fundi ka pasur statistika prej 34 minutash për ndeshje mesatarisht te MBK Rieker sllovak, ku ka shënuar 13.4 pikë për ndeshje, 2 asistime për ndeshje dhe 5 kërcime për ndeshje.

Më parë, Ray ka luajtur edhe në ligën rumune të basketbollit, pasi që ka dalë nga kolegji Cameron i SHBA-së.


KURIOZITET

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

FBK Superliga

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

26/01/21 @ 16:56

SUPERLIGA

Caktohet orari i xhiros 18 në Superligë

FBK Superliga

Caktohet orari i xhiros 18 në Superligë

25/01/21 @ 21:31

KUPA E KOSOVËS

Final 8 zyrtarisht në Suharekë

FBK Superliga

Final 8 zyrtarisht në Suharekë

25/01/21 @ 16:30

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVII)

25/01/21 @ 10:00

TRAJENRI I BASHKIMIT TREGON SI ARRITËN FITOREN

Bajra: Të etur për fitore

FBK Superliga

Bajra: Të etur për fitore

25/01/21 @ 07:51

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

24/01/21 @ 23:56

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Vëllaznimi

24/01/21 @ 23:53

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

FBK Superliga

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

24/01/21 @ 20:57

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Ç3: Ngushtë rezultati në Prizren

FBK Superliga

Ç3: Ngushtë rezultati në Prizren

24/01/21 @ 20:17

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Vëllaznimi

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Vëllaznimi

24/01/21 @ 19:45


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga