Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: BASHKIMI - DRITA

Drita këndellet në çerek të dytë

Drita këndellet në çerek të dytë


5 March, 2022 @20:43

Basketbollistët e Dritës pas startit të dobët të ndeshjes kanë luftuar për secilin top në çerekun e dytë të lojës dhe kanë arritur që të përfundojnë 23-23 këtë periudhë loje ndaj Bashkimit, që po luan si vendas në Sezai Surroi.

Ekipet shkojnë në pushim 10-minutësh me rezultat 52-29 në të mirë të Bashkimit, epërsi kjo e arritur në çerek të parë, ndërsa më efikasi te prizrenasit është Corey Ross me 14 pikë. Te Drita ka shpërthyer kapiteni Qëndrim Demi duke shënuar 12 pikë.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga