Të gjitha lajmet

ANADOLU EFES - ARMANI MILANO

Efes mposht thellë Milanon

Efes mposht thellë Milanon

14 January, 2020 @21:01

Forma e mirë e Anadollu Efesit, vazhdoi edhe kundër Milanos.

Skuadra turke e mposhti kundërshtarin me 20 pikë epërsi (88-68) dhe vazhdoi të mbetet në krye të Euroligës.

Fundori amerikan i Efesit, Shane Larkin, shkëlqeu me 23 pikë e 4 asistime, derisa ndihmë mori Chris Singleton me 16 pikë të tjera.

Te skuadra italiane më i dalluari ishte Arturas Gudaitis me 11 pikë e 7 kërcime.

Kjo ishte fitorja e katërt rresht dhe e 16-ta në total për Anadolu Efesin krahas 3 humbjeve që i ka, kurse Armani Milano ka bilanc prej 10 fitoreve e 9 humbje.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague