Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE

Efesi pa ndonjë vështirësi mposht Realin

FOTO/ Euroleague

Efesi pa ndonjë vështirësi mposht Realin

24 October, 2019 @23:14

Anadolu Efes fitorën e tretë e arriti duke e mposhtur Real Madridin me rezultat 76-60, derisa kjo ishte humbja e dytë radhazi për madrilenët.

Dyshja e Efesit, Dunston Bryant dhe Simon Krunoslav ishin më efektivët duke shënuar nga 17 pikë për turqët, ndërsa për spanjollët i zakonshmi Sergio Llull ishte më efikasi me 14 pikë.

Efesi ka tre fitore dhe një humbje duke u gjendur ne pozitën e tretë, kurse Reali me dy fitore e dy humbje gjenden në pozitën e 10.

Rezultatet e tjera të ndeshjeve të sotme kanë përfunduar pa ndonjë befasi dhe ato janë:

Zenit – Panathinaikos 79-89
Maccabi Tel Aviv – Valencia 76-63
Bayern Munchen – Khimki 74-87
Crvena Zvezda – Barcelona 65-73.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague