Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NDAHEN ME QENDRËN

Fahro Alihodzic largohet nga Bashkimi

Fahro Alihodzic largohet nga Bashkimi


18 January, 2023 @22:56

Qendra boshnjake e Bashkimit, Fahro Alihodzic, nuk do të jetë më pjesë e klubit portokallezi nga Prizreni. Siç ka bërë të ditur Bashkimi, me lojtarin në fjalë janë ndarë me marrëveshje, ndërsa i kanë dëshiruar suksese në karrierën e mëtutjeshme.

Alihodzic 33-vjeçar ka luajtur me mesatare prej 12.2 pikëve, 7.3 kërcimeve dhe 1.5 asistimeve te Bashkimi, ndërsa kishte qenë pjesë e ekipit që prej fillimit të këtij stinori.

TABELA AKTUALE

“Fahro Alihodzic më nuk do të jetë pjesë e klubit tonë. Me marrëveshje të dyanshme, e kemi shkëputur kontratën me Fahron, i cili ka qenë pjesë e jona prej fillimit të sezonit. Klubi e falënderon Fahron për angazhimin dhe i dëshiron suksese të mëtejme në karrierë. Faleminderit Fahro!” - ka thënë njoftimi i klubit prizrenas.

Fahro Alihodzic

Bashkimi është i pesti në renditjen tabelare të Superligës, ndërsa ka bilanc 8-10 pas 18 xhirosh të zhvilluara në Superligë. Në xhiron që vjen prizrenasit udhëtojnë në kryeqytet për tu ndeshur me Prishtinën, që është në formë të mirë të rezultateve.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga