Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SELEKTORËT E GRUPMOSHAVE

FBK emëron përzgjedhësit për 4 përfaqësueset shpresa të Kosovës

Valentin Spaqi merr drejtimin e Kosovës U-16/ TOPSPORTI/ Arkiv

FBK emëron përzgjedhësit për 4 përfaqësueset shpresa të Kosovës


4 February, 2022 @16:02

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se në mbledhjen e fundit të Bordit të FBK-së janë bërë emërimet për postet e selektorëve sipas grupmoshave të Kosovës.

Kështu, ekipi basketbollistik i femrave i Kosovës U20 i është besuar turkut Furkan Saglik, ndërsa ndihmës i parë i tij do të jetë Emrah Karatash.

Furkan Saglik
Foto: Furkan Saglik

Te meshkujt, Kosova U20 do të drejtohet nga Dritëro Sefaja, ndërsa ndihmës i tij në këtë detyrë do të jetë Dion Pllana.

Sefaja
Foto: Dritëro Sefaja

Te Kosova U18 meshkujt, selektor do të jetë ish lojtari i Trepçës dhe trajneri me përvojë Ilir Selmani, ndërsa ndihmës i tij do të jetë Donat Musa.


Foto: Ilir Selmani

Kurse, te grupmoshat U16 të Kosovës në konkurrencë të meshkujve përzgjedhës është bërë Valentin Spaqi me ndihmës Driton Obërtincan.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga