Të gjitha lajmet

KOSOVA FEMRAT

Fidan Shatri emërohet trajner i Përfaqësueses A të Kosovës te Femrat

FOTO / FBK

Fidan Shatri emërohet trajner i Përfaqësueses A të Kosovës te Femrat

1 August, 2020 @13:32

Në mbledhjen e mbajtur nga Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës, është caktuar trajneri i Përfaqësueses A të Kosovës te Femrat.

Fidan Shatri do të jetë në krye të vashave A të Kosovës.

Shatri gjatë karrierës ka qenë edhe trajner i KosovësU16 dhe Kosovës U20 te femrat.

Ai do të mbahet në mend si selektori i parë i femrave seniore, prej se Kosova u pranua në FIBA.

LIGA E FEMRAVE

Agnesa Rrahmani vazhdon karrierën në SHBA

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 July, 2020 @17:07

Koshashënuesja më e mirë e Ligës së Femrave në stinorin 2019/20, Agnesa Rrahmani, do ta vazhdojë karrierën e saj në…

KOSOVA

Kamerolli: Motiv për gjeneratat e reja

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 July, 2020 @13:58

Ëndrra e shumë lojtareve të reja, por edhe atyre me përvojë është bërë realitet. Kosova për herë të parë do…

PAS VENDIMIT

Dushku: Vendim i mirëseardhur dhe i rëndësishëm

Foto: GoogleImages

9 July, 2020 @12:48

Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku, në një prononcim të saj për faqen zyrtare të Federatës është shprehur të…

VENDOSET

Mirret vendimi, Kosova do merr pjesë në FIBA edhe me seniore

9 July, 2020 @12:38

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë vendim për paraqitjen e Përfaqësueses A të Femrave në garat…

INTERVISTA

Saranda Daci: Përfaqësimi jashtë kufijve, i rëndësishëm për Kosovën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

8 July, 2020 @14:08

Federata e Basketbollit e Kosovës është duke shikuar mundësinë e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave. Kjo ide…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave