Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I KUPËS

FINAL 8: Shorti i Kupës së Kosovës në basketboll

FINAL 8: Shorti i Kupës së Kosovës në basketboll


14 December, 2020 @15:32

Federata e Basketbollit të Kosovës ka bërë të ditur se ka tërhequr shortin e Final 8 të Kupës së Kosovës që planifikohet të zhvillohet në shkurt të vitit të ardhshëm.

Sipas PG-së shorti i tërhequr bazohet në renditjen aktuale të ekipeve dhe kështu, që në çerekfinale do të takohen rivalët e mëdhenjë, Peja (1) - Prishtina (8).

ÇIFTET E FINAL 8 TË KUPËS

A. Peja (1) - Prishtina (8)
B. Rahoveci (2) - Trepça (7)
C. Ylli (3) - Bashkimi (6)
D. Prizreni (4) - Vëllaznimi (5)

Ndërsa pas kësaj, skuadrat që kalojnë fazën çerekfinale të Kupës në gjysmëfinale kanë të caktuar rrugën.

Kështu, fituesi i duelit A dhe D ndeshen në gjysmëfinalen e parë, ndërsa në të dytën fituesit e dueleve B dhe C.

Fituesi i vitit të kaluar të Kupës së Kosovës është KB Peja.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga