Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF KASTRIOTI - KBF VËLLAZNIMI

Fitore e pritur nga Vëllaznimi, mbyllet stinori në pozitën e pestë

FOTO / Arkiv

Fitore e pritur nga Vëllaznimi, mbyllet stinori në pozitën e pestë


27 March, 2022 @16:17

KBF Vëllaznimi e mposhti me lehtësi KBF Kastriotin me rezultat 34-72.

Nga minuta e parë e deri në fund të ndeshjes epërsia ishte te skuadra gjakovare.

Kendra Williams me 44 pikë, 10 kërcime, 7 topa të rrëmbyer, 2 bllokada e 2 asistime, ishte në çdo pjesë të lojës te Vëllaznimi, derisa u ndihmua edhe nga Viola Tanushi me 16 pikë, 12 kërcime e 8 topa të rrëmbyer.

Te Kastrioti u veçua Yllza Huruglica me 13 pikë.

TABELA PËRFUNDIMTARE

Vëllaznimi e përfundoi stinorin 2021/22 me 5 fitore e 15 humbje në pozitën e pestë, kurse Kastrioti me 20 humbje në 20 ndeshjet e zhvilluara dhe në stinorin tjetër nuk do të jetë pjesë e Superligës së Femrave.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave