Të gjitha lajmet

SUHAREKË

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën


14 January, 2021 @14:16

Ekipi suharekas nuk ka të ndalur me përforcime të dëshmuara dhe cilësore. Pas befasisë së bërë me prurjen e Erjon Kastratit në basketbollin kosovar, Golden Eagle Ylli ka goditur duke sjellë tash edhe reprezentuesin tjetër të Kosovës - Gëzim Morina.

Dyshja e reprezentacionit të Kosovës që kanë bërë karrierë në basketbollin slloven me vite më radhë do të jenë përforcime të jashtëzakonshme për suharekasit në vazhdimin e Superligës, ndërsa ekipi me trajnerin Fatih Emre Gezer tashmë mund të thuhet që po kërkon trofe.

“Gëzim Morina i bashkohet ekipit tonë. Mirë se vjen në qytetin e basketbollit,” është thënë në njoftimin e shkurtër të zyrtarizimit të lojtarit në fjalë në llogarinë e skuadrës në Facebook.

Golden Eagle Ylli ka përfunduar pjesën e parë të stinorit në pozitë të katërt të renditjes tabelare me bilans 8-6.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga