Të gjitha lajmet

FUNDORI AMERIKAN

Henry dakordohet edhe për një sezon me Baskonian

Henry dakordohet edhe për një sezon me Baskonian


22 July, 2020 @16:17

Fundori amerikan Pierria Henry, është dakorduar që të qëndrojë edhe për sezonën e ardhshme tek Saski Baskonia.

Henry në Euroligë debutoi në stinorin e kaluar me baskët, duke qenë lider në askpektin e rrëmbimeve të topit me një mesatare prej 1.6 për ndeshje, njëkohësisht duke luajtur edhe me 7.9 pikë për ndeshje, 3.6 kërcime për ndeshje dhe 3.4 asistime për ndeshje.

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

Të gjitha lajmet nga Euroleague