Të gjitha lajmet

TREPÇA (F)

Ibrahimi: Vështirësia e pritur, synojmë ngritjen sa më lartë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Ibrahimi: Vështirësia e pritur, synojmë ngritjen sa më lartë

17 October, 2019 @14:34

Koshashënuesja më e mirë në humbjen e Trepçës ndaj Bashkimit, Melisa Ibrahimi, në një bisedë ekskluzive me TopSportin, ka thënë se e kanë pritur të jetë e vështirë ndeshja kundër Bashkimit.

Ndeshjen kundër Bashkimit e kemi pritur që do ta kemi të vështirë, pasi që dihet investimi dhe përforcimet e skuadrës prizrenase.

Ndeshjen e filluam mirë ku pjesën e parë ishim thuajse të barabarta, por lëndimet e lojtareve në skuadër dukshëm janë duke ndikuar.

Është vetëm fillimi i stinorit dhe kemi një rrugë të gjatë deri në fund, duhet të vazhdojmë stërvitjet intensive dhe të përgatitemi maksimalisht për ndeshjet e radhës që të tregojmë rezultate të mira.”

Ibrahimi ka treguar edhe synimet e skuadrës mitrovicase.

Synimet i kemi që të jemi pjesë e katër ekipeve më të mira dhe pastaj të luftojmë të ngritemi sa më lartë në tabelë.”

TABELA AKTUALE

Trepça në xhiron e dytë në Ligën e Femrave do të përballet me Penzën.

NGA FEDERATA

Arrijnë donacionet e FIBAs për FBK-në

17 April, 2020 @12:30

Kanë arritur dy donacionet e FIBA-s për Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK). Bëhet fjalë për terrenin e lojës 3x3,…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave