Të gjitha lajmet

TREPÇA (F)

Ibrahimi: Vështirësia e pritur, synojmë ngritjen sa më lartë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Ibrahimi: Vështirësia e pritur, synojmë ngritjen sa më lartë

17 October, 2019 @14:34

Koshashënuesja më e mirë në humbjen e Trepçës ndaj Bashkimit, Melisa Ibrahimi, në një bisedë ekskluzive me TopSportin, ka thënë se e kanë pritur të jetë e vështirë ndeshja kundër Bashkimit.

Ndeshjen kundër Bashkimit e kemi pritur që do ta kemi të vështirë, pasi që dihet investimi dhe përforcimet e skuadrës prizrenase.

Ndeshjen e filluam mirë ku pjesën e parë ishim thuajse të barabarta, por lëndimet e lojtareve në skuadër dukshëm janë duke ndikuar.

Është vetëm fillimi i stinorit dhe kemi një rrugë të gjatë deri në fund, duhet të vazhdojmë stërvitjet intensive dhe të përgatitemi maksimalisht për ndeshjet e radhës që të tregojmë rezultate të mira.”

Ibrahimi ka treguar edhe synimet e skuadrës mitrovicase.

Synimet i kemi që të jemi pjesë e katër ekipeve më të mira dhe pastaj të luftojmë të ngritemi sa më lartë në tabelë.”

TABELA AKTUALE

Trepça në xhiron e dytë në Ligën e Femrave do të përballet me Penzën.

TREPÇA (F)

Haxha: E vështirë përkrahja nga banka

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 October, 2019 @14:22

Vashat e Trepçës pësuan dje nga Bashkimi me rezultat 94-36. Kapitenja e skuadrës mitrovicase, Lorena Haxha, në një bisedë me…

FURKAN SAGLIK

Saglik: Mbrojtja jonë e caktoi rezultatin

FOTO / Arian Paçarizi

16 October, 2019 @23:45

Trajneri turk i vashave të Bashkimit, Furkan Saglik, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com ka thënë se mbrojtja agresive e…

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Kundërshtaret do të kenë punë më një Prishtinë ndryshe

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @23:13

Njëra prej basketbollisteve më e dalluara në Prishtinë, Irma Konjusha, një një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se kundërshtaret…

DANISHA SHAW

Shaw: Ishte diçka që nuk do të harrohet kurrë

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @22:53

Koshashënuesja më e mirë në ndeshjen e Prishtinës në Euro Cup Women, Danisha Shaw, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com…

FIDAN SHATRI

Shatri: Ishim të ngarkuar psiqikisht

FOTO / fiba.com

16 October, 2019 @22:18

Pas debutimit historik të Prishtinës (F) në Euro Cup Women, që përfundoi me humbjen e vashave nga kryeqyteti, trajneri i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave