Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F)

Jeta Zeka kalon te Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Jeta Zeka kalon te Prishtina

8 September, 2019 @14:53

Kampionet e Kosovës në Ligën e Femrave në basketboll, Prishtina, e shtuan në skuadër lojtaren pejane Jeta Zeka.

Jeta ishte njëra ndër lojtaret më të dalluara të Penzës, kurse kontrata e saj me skuadrën e re do të jetë një vjeçare.

Përveç Jeta Zekës, Prishtina nga Penza e transferoi edhe lojtaren Tringa Ukaj, derisa ka rinovuar kontratat e lojtareve: Irma Konjusha, Era Shatri e Enisa Kamerolli.

Prishtina sivjet do të garojë në Euro Cup, ku në grup për kundërshtare do t’i kenë skuadrat: Sparta&k M.R Vidnoje, MBA Moscow dhe Besiktas.

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i…

PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

TOPSPORTI / A.P

3 September, 2019 @19:57

Ajo që u paralajmërua ditë më parë, tashmë zyrtare. Danisha Shaw është edhe zyrtarisht pjesë e Prishtinës, me lajmin…

E RADHËS

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

3 September, 2019 @8:32

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) e ka marr dritën e gjelbër nga Fondi për Zhvillim i Gjeneratave të Reja…

PRISHTINA (F)

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 September, 2019 @22:57

Njëra prej basketbollisteve më të dalluara të Bashkimit në stinorin e kaluar, Danisha Shaw, ka arritur marrëveshje me skuadrën kampione…

PRISHTINA (F)

Vashat kampione, përforcohen nga Shqipëria

30 August, 2019 @11:31

Kampionet e Ligës së Femrave, vajzat e Prishtinës, pak para çastesh e zyrtarizuan përforcimin e parë të stinorit. Enxhi Xhanaj…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave