Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F)

Kampionet përforcohen me qendrën amerikane

Kampionet përforcohen me qendrën amerikane

10 September, 2019 @17:41

Kampionet e Kosovës në Ligën e Femrave në basketboll, Prishtina, para pak çastesh e zyrtarizuan përforcimin e ri Nyilah Jamison-Myers.

Nyilah Jamison-Myers është e gjatë 193 cm dhe luan në pozitën e qendrës.

Përveç Myers, Prishtina në skuadër ka shtuar lojtaret: Danisha Shaw, Enxhi Xhanaj, Tringa Ukaj e Jeta Zeka, derisa ka rinovuar kontratat e lojtareve: Irma Konjusha, Era Shatri e Enisa Kamerolli.

Prishtina sivjet do të garojë në Euro Cup, ku në grup për kundërshtare do t’i kenë skuadrat: Sparta&k M.R Vidnoje, MBA Moscow dhe Besiktas.

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Shorti i edicionit të ri

9 September, 2019 @10:49

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar sot, se të premten në lokalet e FBK-së do të bëhet hedhja…

PRISHTINA (F)

Jeta Zeka kalon te Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 September, 2019 @14:53

Kampionet e Kosovës në Ligën e Femrave në basketboll, Prishtina, e shtuan në skuadër lojtaren pejane Jeta Zeka. Jeta ishte…

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i…

PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

TOPSPORTI / A.P

3 September, 2019 @19:57

Ajo që u paralajmërua ditë më parë, tashmë zyrtare. Danisha Shaw është edhe zyrtarisht pjesë e Prishtinës, me lajmin…

E RADHËS

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

3 September, 2019 @8:32

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) e ka marr dritën e gjelbër nga Fondi për Zhvillim i Gjeneratave të Reja…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave