Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KONFIRMON LIGA BALLKANIKE

KB Bashkimi në BIBL 2022/23

Pamje gjatë bisedës mes kapitenit Qëndrim Biraj, nd/trajnerit Edin Kërveshi dhe trajnerit Darko Radulovic/ Foto: KB Bashkimi/ fb

KB Bashkimi në BIBL 2022/23


31 August, 2022 @11:02

Ish-kampioni i Kosovës, Bashkimi, ka bërë kërkesë zyrtare për të marrë pjesë në stinorin e ri të Ligës Ballkanike, BIBL 2022/23.

Kërkesën zyrtare të KB Bashkimit e ka konfirmuar edhe vetë BIBL, ndërsa tash liga në fjalë pret konfirmimin edhe nga FBK për të bërë procedurat e mëtutjeshme për inkuadrimin e ekipit prizrenas aty.Dikur nënkampion

Kujtojmë, Bashkimi ka qenë pjesë e BIBL për katër stinorë radhazi, prej 2015/16 deri në 2018/19 ndërsa rezultatin më të mirë e kanë pasur në 2017/18 kur arritën deri në finale dhe u mposhtën nga Levksi aty 83-72 për tu bërë nënkampion të kësaj lige!

Prizrenasit për këtë stinor duket të jenë bërë gati gjatë verës, ndërsa kanë zhvilluar veçse disa miqësore me ekipin e Trepçës, të cilat i kanë humbur.Gjysma e Superligës në gara ndërkombëtare

Ekipi po vazhdon të drejtohet nga Darko Radulovic, ndërsa skuadra ka nisur përgatitjet gjatë gushtit për stinorin e ri, që pritet të jetë mjaft interesant në Superligë, por edhe në gara ndërkombëtare, pasi që tashmë pos Yllit, Trepçës, Prishtinës edhe Bashkimi ka konfirmuar pjesëmarrjen në garë ndërkombëtare.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga