Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RISI NË ISTOG

Matthew Lang - i huaji i parë i Istogut

Matthew Lang - i huaji i parë i Istogut


12 August, 2023 @18:46

Basketbollisti amerikan Matthew Lang është i huaji i parë i Istogut që do të garojë në Superligë në edicionin e ri të garave të Superligës. Ekipi i Istogut ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me fundorin në fjalë, ndërsa për lojtarin kjo do të jetë përvoja e parë tejoqeanike.

Lang është 190-centimetra i gjatë, ndërsa së fundi ka qenë pjesë e ekipit të Arizonës ku ka pasur mesatarisht 14-minuta për ndeshje duke dhënë 11 pikë e 4 kërcime për ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga