Të gjitha lajmet

KB PEJA

KB Peja zyrtarizon trajnerin e mirënjohur turko-boshnjak

KB Peja zyrtarizon trajnerin e mirënjohur turko-boshnjak

9 February, 2020 @19:54

Pas largimit të trajnerit Jeronimo Sarin, Peja e ka gjetur zëvendësuesin e tij.

Para pak minutave klubi pejan njoftoi që në krye të skuadrës në vazhdim të sezonit do të jetë Adis Beciragic, trajneri i mirënjohur turko-boshnjak.

TABELA AKTUALE

Trajneri në fjalë ka përvojë të madhe në basketbollin turk, si ndihmës e si kryetrajner në skuadra gjigande si Galatasaray, Konyaspor e Darussafaka, ndërsa si lojtar ka përvojë në shtetin e Bosnjës.

Në foton e mëposhtme mund të shihen më tepër detaje nga karriera e trajnerit Beciragic, i cili te Peja vjen me synim titullin kampion.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga