Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi me 30+ ndaj Vëllaznimit, mbetet e vetmja pa humbje

TOSPORTI / Arian Paçarizi

KBF Bashkimi me 30+ ndaj Vëllaznimit, mbetet e vetmja pa humbje

20 November, 2020 @16:53

Në duelin e dy skuadrave të pamposhtura në Ligën e Femrave, epitetin e ruajti KBF Bashkimi, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 66-99.

Vashat e Bashkimit nga minuta e parë e deri në fund nuk e lëshuan asnjë moment epërsinë, derisa Vëllaznimi nga banka rezervë nuk pati ndihmë asnjë pikë dhe kjo luajti rol në humbjen e parë të skuadrës gjakovare.

Saranda Daci ishte e pakapshme te Bashkimi. Daci shkëlqeu me 29 pikë, 31 kërcime, 7 bllokada e 5 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Arbnore Përquku me 15 pikë, 12 asistime e 5 kërcime dhe Le’Jzae Davidson me 13 pikë, 8 asistime e 5 kërcime.

Te Vëllaznimi si zakonisht më të dalluarat ishin Sarah Mgbeike me 25 pikë e 11 kërcime dhe Raven Baker me 24 pikë e 7 topa të rrëmbyer.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 5 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Vëllaznimi e regjistroi humbjen e parë pas 4 fitoreve.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Penzën, kurse Vëllaznimi me Kastriotin.

PENZA (F) - TREPÇA (F)

Penza triumfon ndaj Trepçës, ngritet në renditje

20 November, 2020 @16:21

Vashat e Penzës e mposhtën Trepçën me rezultat 57-43. Duke pësuar vetëm 9 pikë në çerekun e parë, Penza…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

16 November, 2020 @19:59

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së katërt në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

KBF Bashkimi me rekord pikë deklason Kastriotin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 November, 2020 @17:47

Një ndeshje tepër e lehtë për vashat e Bashkimit është luajtur sot në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren kundër Kastriotit. …

TREPÇA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vazhdon forma e KBF Vëllaznimit, e katërta rresht

FOTO / KBF Vëllaznimi

15 November, 2020 @14:51

Vashat e Vëllaznimit po vazhdojnë rrugëtimin pa humbje. Viktima e radhës ishte Trepça, që Vëllaznimi e mposhti me 30 pikë…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

11 November, 2020 @23:24

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave