Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

KBF Bashkimi me rekord pikë deklason Kastriotin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

KBF Bashkimi me rekord pikë deklason Kastriotin


15 November, 2020 @17:47

Një ndeshje tepër e lehtë për vashat e Bashkimit është luajtur sot në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren kundër Kastriotit.

Bashkimi e deklasoi Kastriotin, duke e mposhtur me rezultat të thellë prej 116-42.

Vashat e Bashkimit e regjistruan shifrën më të lartë të pikëve deri më tani në një ndeshje pas 4 xhirove. Gjithashtu epërsia prej 74 pikëve është diferenca më e madhe deri më tani në Ligën e Femrave për sezonin 2020/21.

Arbnore Përquku me double-double prej 22 pikëve e 10 asitimeve ishte më e mira në parket për Bashkimin, derisa u ndihmua edhe nga Jaleesa Avery me 15 pikë e 10 kërcime dhe Marigona Rushiti me 14 pikë të tjera.

Te Kastrioti Amani Alexander me 17 pikë dhe Agnesa Rrahmani me 15 pikë ishin të vetmet që u dalluan por nuk mjaftuan për ndonjë befasi.

TABELA AKTUALE

Bashkimi gjendet në krye të tabelës me 8 pikë sikurse Vëllaznimi, derisa Kastrioti është skuadra e vetme pa fitore deri më tani.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Vëllaznimin, kurse Kastrioti me Prishtinën.

LIGA E FEMRAVE

Da’jah dhe Tolefree, amerikanet e vashave prishtinase

15 January, 2021 @19:07

Basketbollistet Da’jah Daniel dhe Alexis Tolefree janë paraqitur për regjistrim në FBK për të qenë pjesë e Prishtinës gjatë stinorit…

LIGA E FEMRAVE

Bashkimi rikthen dy ish lojtare dhe transferon një malaziase

15 January, 2021 @18:52

Lideri aktual i Superligës së femrave, Bashkimi, ka kthyer në skuadër dy ish lojtare. Fanellën e portokalltë këtë stinor do…

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

PENZA

Diedona Halitaj kthehet te Penza

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 January, 2021 @20:55

Pas Arbnore Përqukut, edhe Diedona Halitaj kthehet te skuadra e Penzës. Halitaj së fundi ishte pjesë e Bashkimit dhe…

PENZA

Përquku transferohet te ish-skuadra e saj

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 January, 2021 @18:47

Njëra ndër basketbollistet më të mira në Ligën e Femrave, Arbnore Përquku, sot u largua nga KBF Bashkimi. Përquku…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave