Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 3: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi një fitore larg titullit

KBF Bashkimi një fitore larg titullit


22 April, 2021 @20:52

Vashat e Bashkimit e mposhtën ate të Penzës me rezultat 74-63 në ndeshjen e tretë të serisë finale.

Pas humbjes në ndeshjen e parë, Bashkimi me dy fitore rresht kaloi në epërsi 2-1 në seri.

Aisha Balarabe, Saranda Daci dhe Sara Vraniqi, ishin të vetmet me pikë dyshifore te Bashkimi.

Balarabe luajti me 18 pikë, 13 kërcime, 9 asistime, Daci me 18 pikë, 14 kërcime e 6 asistime dhe Vraniqi me 15 pikë.

Në anën tjetër te Penza u vërejt mungesa e Gabrielle Cooperit, kurse u veçuan Diedona Halitaj me 20 pikë e Valbona Bytyqi me 16 pikë, 10 kërcime e 5 asistime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Bashkimi është 2-1 në epërsi në seri dhe i nevojitet vetëm një fitore për t’u shpallur kampion në Ligën e Femrave.


GAME 3: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

22/04/21 @ 18:57

PLAY OUT

Trepça mëson kundërshtarin në Play Out

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Trepça mëson kundërshtarin në Play Out

22/04/21 @ 18:47

FINALS: ISTOGU - DRITA

7 stinorë pas përjashtimit, inkuadrohen në Superligë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

7 stinorë pas përjashtimit, inkuadrohen në Superligë

22/04/21 @ 18:37

FINALS: ISTOGU - DRITA

Ç3: Drita afër Superligës

FBK Liga e Parë

Ç3: Drita afër Superligës

22/04/21 @ 18:13

FINALS: ISTOGU - DRITA

Barmore me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Parë

Barmore me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë

22/04/21 @ 17:38

FINALS: ISTOGU - DRITA

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Istogut

FBK Liga e Parë

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Istogut

22/04/21 @ 17:17

FINALS: ISTOGU - DRITA

Pesëshet e para: Istogu - Drita

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Istogu - Drita

22/04/21 @ 16:59

FINALS: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Ndeshja e tretë finale sonte

FBK Liga e Femrave

Ndeshja e tretë finale sonte

22/04/21 @ 09:55

GAME 3: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Penza eliminon Bashkimin, derbi në finale

FBK Liga e Femrave

Penza eliminon Bashkimin, derbi në finale

06/04/22 @ 23:14

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Sonte caktohet finalistja e dytë në Ligën e Femrave

FBK Liga e Femrave

Sonte caktohet finalistja e dytë në Ligën e Femrave

06/04/22 @ 13:28

PENZA APO BASHKIMI?

Dueli vendimtar që sjell biletën për finale

FBK Liga e Femrave

Dueli vendimtar që sjell biletën për finale

05/04/22 @ 12:25

W | PLAYOFF SEMI'S: TREPCA - PRISHTINA

KBF Prishtina arrin finalen

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina arrin finalen

03/04/22 @ 16:30

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza barazon serinë, finalistja caktohet në “Karagaç”

FBK Liga e Femrave

Penza barazon serinë, finalistja caktohet në “Karagaç”

03/04/22 @ 00:11

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi ndryshe në Play Off, me një këmbë në finale

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi ndryshe në Play Off, me një këmbë në finale

30/03/22 @ 21:34

GAME 1: KBF PRISHTINA - KBF TREPÇA

KBF Prishtina hap Play Offin me fitore

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina hap Play Offin me fitore

30/03/22 @ 18:10

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XX)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XX)

29/03/22 @ 22:05

PRISHTINA - PENZA

KBF Prishtina me perfeksion kryen stinorin e rregullt

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina me perfeksion kryen stinorin e rregullt

27/03/22 @ 16:17

KBF KASTRIOTI - KBF VËLLAZNIMI

Fitore e pritur nga Vëllaznimi, mbyllet stinori në pozitën e pestë

FBK Liga e Femrave

Fitore e pritur nga Vëllaznimi, mbyllet stinori në pozitën e pestë

27/03/22 @ 16:17


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave