Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane


23 November, 2021 @17:38

KBF Bashkimi, ka gjetur zëvendësueset e amerikaneve të liruara.

Javë më parë Bashkimi ka liruar dy amerikanet, Takyra Gilbert dhe Janea Barnes, derisa sot ka shtuar në skuadrët basketbollistet Janelle Porter dhe Christina Ellis.

Ellis së fundi ka qenë pjesë e skuadrës Zamalek në Egjipt dhe ka luajtur te kolegji Jackson State Tigerettes në NCAA.

Në anën tjetër Porter ka qenë pjesë e disa kolegjeve në SHBA.

Që të dyja përforcimet do të debutojnë në Ligën Unike kundër Partizanit.

KBF Bashkimi në Ligën e Femrave ka bilanc prej 4 fitoreve e 2 humbjeve.


FILLIMI I STINORIT

Të mërkurën nis Liga Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Të mërkurën nis Liga Unike

23/11/21 @ 16:39

FLET KAPITENI

Dardan Berisha: Shpresojmë në rezultate pozitive në të dyja ndeshjet

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Dardan Berisha: Shpresojmë në rezultate pozitive në të dyja ndeshjet

23/11/21 @ 11:36

PARA DUELEVE

Christos Marmarinos: Qasje një nga një

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Christos Marmarinos: Qasje një nga një

22/11/21 @ 21:37

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

FBK Liga e Femrave

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

21/11/21 @ 21:12

PARAKUALIFIKIMET

Nisin përgatitjet! Kosova para dueleve me skandinavët

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Nisin përgatitjet! Kosova para dueleve me skandinavët

21/11/21 @ 09:10

FILLIMI I STINORIT

Të mërkurën nis Liga Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Të mërkurën nis Liga Unike

23/11/21 @ 16:39

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

FBK Liga e Femrave

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

21/11/21 @ 21:12

VËLLAZNIMI - PENZA

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

20/11/21 @ 17:00

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

19/11/21 @ 22:01

KBF PENZA

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

FBK Liga e Femrave

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

18/11/21 @ 19:22

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06

TRANSFER

Astera Tuhina nënshkruan me Washington State

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International/Transfere

Astera Tuhina nënshkruan me Washington State

16/11/21 @ 14:41

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VI)

15/11/21 @ 19:56

KBF KASTRIOTI - KBF PRISHTINA

KBF Prishtina me dy rekorde, lehtë ndaj Kastriotit

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina me dy rekorde, lehtë ndaj Kastriotit

15/11/21 @ 15:10

KBF BASHKIMI - KBF VËLLAZNIMI

Bashkimi pa të huajat, me vështirësi ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Bashkimi pa të huajat, me vështirësi ndaj Vëllaznimit

13/11/21 @ 17:03


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave