Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - TREPÇA (F)

Khadija Brown shkëlqen, seria ngritet në 11 ndeshje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Khadija Brown shkëlqen, seria ngritet në 11 ndeshje

7 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e parë të stinorit pranveror në Ligën e Femrave, vashat e Bashkimit e mposhtën Trepçën me rezultat 72-40.

Khadija Brown-Haywood në këtë ndeshje ishte e pakapshme në parket. Ajo shkëlqeu me 27 pikë, 12 kërcime, 4 asistime, 3 topa të rrëmbyer dhe 1 bllokadë, derisa u

ndihmua edhe nga Arbnore Përquku me 15 pikë, Saranda Daci me 12 pikë e 19 kërcime dhe nga Jeta Zeka me 12 pikë e 10 kërcime.

Te Trepça u dallua vetëm Sihana Ramoja me 24 pikë e 4 kërcime, por nuk mjaftoi për ta befasuar Bashkimin pa humbje.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 11 fitore në 11 ndeshjet e zhvilluara gjendet në krye të tabelës, kurse Trepça ka bilanc prej 4 fitoreve e 7 humbjeve deri më tani.

Në xhiron tjetër Bashkimi luan derbin kundër Prishtinës, derisa Trepça takohet me Penzën.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave