Të gjitha lajmet

RAHOVECI STATS

Koshashënuesit më të mirë te Rahoveci 2019/20

TOPSPORTI / A.P

Koshashënuesit më të mirë te Rahoveci 2019/20

18 April, 2020 @18:17

Tre basketbollistet e Rahovecit, arritën ta kalojnë shifrën e 200 pikëve në stinorin e anuluar 2019/20 në Superligë.

Joshua McFolley, Alban Veseli dhe Darrell Davis, ishin lojtarët që e kaluan 200-shin, derisa McFolley me 273 pikë, u bë koshashënuesi më i mirë te vreshtarët, kurse mesataren më të mirë e kishte Davis.

Davis në 11 ndeshje shënoi 225 pikë, derisa kishte një mesatare prej 20.4 pikëve për ndeshje. Alban Veseli e mbylli stinorin me 253 pikë.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve të skuadrës së Rahovecit për stinorin 2019/20.KREJT KOSHASHËNUESIT E RAHOVECIT 2019/20:

1.Joshua McFolley 273 pikë 14 ndeshje
2.Alban Veseli 253 pikë 23 ndeshje
3.Darrell Davis 225 pikë 11 ndeshje
4.Javis Howard 184 pikë 14 ndeshje
5.Jure Gunjinja 183 pikë 13 ndeshje
6.Christian Bradford 163 pikë 12 ndeshje
7.Arian Qallaku 144 pikë 14 ndeshje
8.Bardh Rexha 131 pikë 21 ndeshje
9.Justin Gray 119 pikë 9 ndeshje
10.Aron Nwankwo 73 pikë 6 ndeshje
11.Altin Morina 71 pikë 8 ndeshje
12.Atik Koshi 63 pikë 20 ndeshje
13.Visar Ejupi 52 pikë 19 ndeshje
14.Jabari Craig 37 pikë 7 ndeshje
15.Leonard Mekaj 31 pikë 10 ndeshje
16.Josh Davis 24 pikë 3 ndeshje
17.LJ Both 21 pikë 3 ndeshje
18.Rron Grapci 20 pikë 8 ndeshje
19.Indrit Krasniqi 5 pikë 4 ndeshje
20.Raheem Johnson 2 pikë 1 ndeshje
21.Muhamed Hasani 1 pikë 1 ndeshje
22.Ahmet Jupa 0 pikë 7 ndeshje
23.Altin Selmancena 0 pikë 4 ndeshje

STORIES

Dardani n’TOP formë

17 April, 2020 @20:21

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, formën e tij po e mban mirë edhe në kohëra pandemie. …

PRISHTINA STATS

Alihodzic i vetmi te Prishtina me mbi 200 kërcime

TOPSPORTI / A.P

17 April, 2020 @17:05

Njëri ndër lojtarët më të mirë të Prishtinës, Fahro Alihodzic, ka qenë më i miri te Prishtina edhe sa i…

NGA FEDERATA

Arrijnë donacionet e FIBAs për FBK-në

17 April, 2020 @12:30

Kanë arritur dy donacionet e FIBA-s për Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK). Bëhet fjalë për terrenin e lojës 3x3,…

PRISHTINA STATS

Myles mbret i asistimeve bardhekaltër

17 April, 2020 @0:21

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Divine Myles, ka qenë mbret i asistimeve për Prishtinën këtë stinor në Superligë. …

PRISHTINA STATS

Myles dhe Alihodzic, motorët e Prishtinës në 2019/20

TOPSPORTI/ A. P.

16 April, 2020 @23:08

Dy basketbollistët e Prishtinës që kanë qenë motorë të skuadrës në stinorin e anuluar 2019/20 janë Fahro Alihodzic dhe Divine…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga