Të gjitha lajmet

NBA DRAFT 2020

Erxhan Osmani para procesit të draftimit në NBA

Erxhan Osmani para procesit të draftimit në NBA

18 April, 2020 @15:13

Basketbollisti shqiptar që ka marrë nënshtetësi turke, Erxhan Osmani, është si opcion për tu paraqitur në draft të NBA-së për vitin 2020.

Njoftimin e ka bërë të ditur Eurobasket por edhe Eurohoops, duke shtuar se Osmani 21 vjeç ka pasur stinor tepër të mirë me ekipin e Bandirmas në Turqi ku ka regjistruar mesatare prej 20.7 pikëve dhe 11.4 kërcimeve për ndeshje.

Për Osmanin fjalë të mira ka pasur edhe basketbollisti i njohur turk Ender Arslan, që ka thënë se Osmani është ndër lojtarët më të mirë në ligën turke prej kohësh.

Të njëjtin njoftim e ka kofirmuar edhe ekipi i tij Bandirma, që ka thënë se Osmani do të merr pjesë në draftin e NBA-së për vitin 2020, data e së cilës nuk është përcaktuar ende për shkak të pandemisë coronavirus.

Erxhan Osmani

Osmani është i lindur në Bajram Curr, ai është i gjatë 206 centimetra dhe luan në pozitën e alo-qendrës.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA