Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U18

Kosova U18 bindshëm ndaj Moldavisë, kalon në gjysmëfinale

Foto: FBK

Kosova U18 bindshëm ndaj Moldavisë, kalon në gjysmëfinale


5 August, 2021 @21:10

Pas fitores ndaj Shqipërisë në ndeshjen e parë, Kosova U18 ka shënuar fitore edhe në përballjen e saj të dytë në kuadër të fazës grupore të FIBA European Challenger.

Ndeshjen e luajtur ndaj Moldavisë në Tiranë, Kosova U18 e fitoi me rezultat bindës 45-108, për ta mbyllur kështu grupin në vendin e parë dhe rrjedhimisht për të kaluar në gjysmëfinale të garës në fjalë.

Raporti i zgjeruar, pas pak…


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja