Të gjitha lajmet

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 February, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur të bëhet numri një i botës më në moshë në histori të tenisit, Roger Federer, ka vazhduar me formën e tij të shkëlqyer edhe në Rotterdam Open.

Ai ka mposhtur në finale dje bullgarin, Grigor Dimitrov, 2-0 në sete, 6-2 dhe 6-2, për t’u kurorëzuar me titullin e 97-të në të gjitha garat e tenisit botëror.

Roger Federer

“Qëllimi im ka qenë të arrijë deri në gjysmëfinale të garës,” ka thënë Federer pas triumfit në Rotterdam.

“E pabesueshme më duket që jam përsëri numri një i renditjes ATP. Kjo është njëra ndër javët më të mira në jetën time.”OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Ditari Olimpik nr. 11 – Vikingët

19 February, 2018 @20:39

Në Salt Lake City më 2002, 77 sportistë i kishin sjell Norvegjisë 25 medalje, 13 prej të cilave të arta.…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Kampionë të dyfishtë në saje

19 February, 2018 @20:01

Në finalen e parë të garave me saja me timon, bob, dy ekipe u stolisën me të artën. Gjermania…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Norvegjezët fluturojnë më së largu

19 February, 2018 @20:00

Daniel Andre Tande me kërcimet 136m dhe 140.5m udhëhoqi norvegjezët tek e arta ekipore në kërcime me ski. Andreas Stjernen,…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Sprinti në patinazh për Norvegjinë

19 February, 2018 @19:59

Suksesin norvegjez në ditën e dhjetë të garave e nisi Havard Lorentzen. Me kohë 34.41 sekonda, Lorentzen shënoi rekord…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Nao Kodaira fiton sprintin e patinazhit

18 February, 2018 @15:26

Japonezja Nao Kodaira ka fituar të artën e parë në Lojërat Olimpike në PyeongChang. Ajo me kohë 36.94 sekonda kaloi…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Starti masiv me fotofinish

18 February, 2018 @14:40

Martin Fourcade ka siguruar të artën e dytë nga Lojërat Olimpike në PyeongChang vetëm në fotofinish kur për një këmbë…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Edhe Ukraina me të artë

18 February, 2018 @14:37

Oleksandr Abramenko nga Ukraina ka siguruar të artën e parë për Ukrainën në Lojërat Olimpike në Pyeongchang. Abramenko pati…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

E arta e dytë për Hirscher

18 February, 2018 @9:50

Marcel Hirscher me lehtësi mori medaljen e dytë të artë në Lojërat Olimpike Dimërore në PyeongChang. Austriaku që ka dominuar…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Edhe stafeta e meshkujve për Norvegjinë

18 February, 2018 @9:48

Johannes Hosflot Klaebo me nxitimin në 500 metrat e fundit, la mbrapa rusin Denis Spitsov i cili kishte shkrirë disavantazhin…

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Braten historik për Norvegjinë

18 February, 2018 @9:46

Oystein Braten ka siguruar të artën e parë për Norvegjinë në histori të Lojërave Olimpike Dimërore në skijim të lirë…

AUSTRALIAN OPEN / MEN'S FINAL

Nole i pamëshirshëm, deklason Nadalin dhe fiton Australian Open

Foto: BBC

27 January, 2019 @11:51

Një finale aspak interesante dhe atraktive ishte kjo e sotmja mes Novak Djokovicit dhe Rafael Nadalit.

AUSTRALIAN OPEN / WOMEN'S FINAL

Naomi Osaka, fituese e Australian Open 2019

26 January, 2019 @12:17

Kampionja në fuqi e US Open, Naomi Osaka, arriti sot ta fitojë Grand Slamin e dytë në karrierë, duke e…

AUS OPEN / SEMI FINALS

Nole, lehtësisht në finale

25 January, 2019 @11:11

Sikur Rafa Nadal dje, edhe Novak Djokovic nuk hasi në shumë probleme në gjysmëfinalen e sotme të Aus Open…

XHUDO

Majlinda në gjysmëfinale të Grand Prix Tel Aviv

24 January, 2019 @12:32

Në Grand Prixin e parë të vitit 2019, Majlinda Kelmendi ka arritur të kalojë në gjysmëfinale. Sipas shortit, rrethin e…

AUSTRALIA OPEN

Nadali pa telashe në finale të AUS Open

24 January, 2019 @12:25

Numri dy i botës, Rafael Nadal, pa telashe e mposhti grekun Stefanos Tsitsipasin, për ta arritur kështu inalen e Australia…

Të gjitha lajmet nga Tenis