Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 April, 2018 @20:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e Lietkabelis, Lis Shoshi ishte më i dalluari.

Lisi takimin e mbylli me 20 pikë, 5 kërcime e 1 asistim, ndërsa gjatë 25 minutave në parket nga loja ishte i saktë 9 herë nga 12 tentimet e tij.

Pas 32 ndeshjeve, skuadra e Pienos gjendet në vendin e 6 në tabelë me 12 fitore e 19 humbje, derisa ndeshjen e radhës e luan më 26 prill ndaj skuadrës Alytaus Dzukija.YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 April, 2018 @20:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar fitore të lehtë ndaj Boreas në Suharekë. Skuadra therandase…

GAME 3: PACERS - CAVS

Indiana fiton dramën në fund

Foto:nba.com

21 April, 2018 @9:51

Një fund fenomenal i lojës u zhvillua sot në mëngjes në ndeshjen kundër Indianës dhe Clevelandit. Cleveland edhepse gjatë lojës…

GAME 2: FENERBAHÇE - BASKONIA

Fenerbahçe një fitore larg Final Fourit

Foto: Fenerbahce

20 April, 2018 @21:51

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Baskonian edhe në ndeshjen e dytë me rezultat 95-89, kaloi 2-0 në…

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 April, 2018 @21:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt, arriti ta mposhtë Rahovecin me rezultat 99-93 dhe…

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 April, 2018 @20:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues doli skuadra prizrenase me rezultat 88-93. Koshashënuesi më i mirë…

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 27

Bundovic, më i miri i xhiros së parafundit

BOROZANI/Arian Paçarizi

20 April, 2018 @18:48

Basketbollisti i vetëm i huaj i Sigal Prishtinës në stinorin pranveror, Filip Bundovic, është përzgjedhur për herë të parë prej…

SHORTI I FIBA U16 DIV B

Shpresat U16 në Grupin A

Foto: fiba.basketball

13 December, 2018 @12:56

Në Beograd të Serbisë është tërhequr sot edhe shorti për Kampionatin Evropian U16 të Divizionit B që do të mbahet…

SHORTI I EURO U20 DIV B

Kosova U20 mëson rivalët

13 December, 2018 @12:42

Kampionati Evropian U20 i Divizionit B që do të mbahet në Matosinhos të Portugalisë vitin e ardhshëm, sot ka mësuar…

HIDHET SHORTI PËR EURO U-18 DIV B

Kosova U18 me Bellorusët e Suedinë në grup

Foto: fiba.basketball

13 December, 2018 @12:37

Kampionati Evropian U18 i Divizionit B që do të mbahet në Oradea të Rumanisë vitin e ardhshëm, sot ka mësuar…

HIDHET SHORTI PËR EURO U-16 DIV B

Shpresat U16 mësojnë rivalet e evropianit

Foto: fiba.basketball

13 December, 2018 @12:09

Basketbollistet e reprezentacionit të Kosovës nën moshën 16 vjeçare, kanë mësuar sot rivalet e tyre në Kampionatin Evropian të Divizionit…

HIDHET SHORTI PËR EURO U-20 DIV B

U20-shet me kroatet në një grup

13 December, 2018 @12:06

Në Beograd sot është hedhur shorti i Kampionatit Evropian për Divizionin B në basketboll. Vajzat e ekipit të Kosovës…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja