Të gjitha lajmet

PP: YLLI - PEJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Peja

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Peja

1 March, 2020 @17:49

Ka përfunduar pejsa e parë në ndeshjen në mes të Yllit dhe Pejës.

Sikurse në çerekun e parë, edhe në 10 minutëshin e dytë epërsia 1 pikëshi është te Ylli. Rezultati aktual është 37-36 në të mirë të Yllit.

Valon Bunjaku me 12 pikë, 6 kërcime e 5 asistime momentalisht është duke shkëlqyer te skuadra suharekase, derisa te Peja më i miri është Nigel Johnson me 17 pikë.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.

YLLI - PEJA

Ç1: Ylli me 1 pikë epërsi, pas 10 minutave

1 March, 2020 @17:21

Pas 10 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Ylli - Peja është 17-16 në të mirë të skuadrës suharekase. Valon Bunjaku…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Peja

1 March, 2020 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Yllit dhe të Pejës. YLLI: Valon Bunjaku, Rilind Krasniqi, Samir Zekiqi, Jameel McKay, Terrell…

E FUNDIT

Pas humbjes në derbi ndaj Bashkimit, Prishtina mbetet pa trajner

TOPSPORTI/ A. P.

1 March, 2020 @16:21

Para pak çastesh klubi i Prishtinës ka bërë të ditur që ka ndarë rrugët me trajnerin slloven të ekipit, Teo…

PARA NDESHJES

Pas pushimit, Peja paralajmëron kthimin e Dardanit dhe Drilonit nesër

29 February, 2020 @22:58

Dy yjet e Pejës dhe të reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, do të jenë në…

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi përmbys Prishtinën në çerekun e fundit fenomenal

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 February, 2020 @20:54

Skuadra e Bashkimit ka arritur t’ia shkaktojë Prishtinës humbjen e dytë në duelet direkte të stinorit të rregullt, duke e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga