Të gjitha lajmet

MACCABI - REAL MADRID

Me triller, i kthehen fitores pas 3 humbjeve

Foto: euroleague.net

Me triller, i kthehen fitores pas 3 humbjeve

30 January, 2020 @22:39

Skuadra mbretërore Real Madrid pas tre humbjeve në Euroligë ka gjetur fitoren, Los Blancos mposhtën Maccabi Tel Aviv me rezultat te ngushtë 77:81.

Figura kryesore në fund të ndeshjes ishte argjentinasi Facundo Campazzo i cili i shënoi të gjitha pikët për mysafirët në minutën e fundit, derisa edhe në një rast e humbi topin ku vendasit shënuan 3 pikë duke e afruar epërsin në vetëm në dy pikë në minutën e fundit të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Campazzo e përfundoi ndeshjen me 11 pikë, derisa më efikasi te madrilenët ishte Anthony Randolph me 19 pikë.

Te vendasit lojtari më në formë ishte Scottie Wilbekin me 21 pikë, njëherazi i vetmi me pikë dyshifrore te Maccabi.

Pas kësaj fitore spanjollët kanë 16 fitore dhe 6 humbje, kurse izraelitët kane 14 fitore dhe 8 humbje.

 

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague