Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE

Milano fundos Fenerbahçen

Milano fundos Fenerbahçen

25 October, 2019 @23:09

Luftën e ish dy bashkëlojtarve tek Cska Moskas tash që janë larguar e ka fituar Sergio Rodriguez i cili me Emporio Milanon mposhti Fenerin e Nando De Colos me rezultat 87-74.

Spanjolli Rodriguez me 22 pikë ishte më efikasi tek italianët, derisa tek turqët Joffrey Lauvergne me 14 pikë dhe 8 kërcime ishte më i miri.

Kjo ishte fitorja e tretë për Milanon derisa kanë edhe një humbje, kurse Feneri asesi të kthjellët në këtë fillim të sezonit pasi që kjo ishte humbja e tretë.

Në ndeshjet tjera të mbrëmjes befasi mund të konsiderohet humbja e Olympiacosit si mysafire tek Saski Baskonia me rezultat 82-66, kurse Cska vazhdon ecurin e fitore pasi që mposhti Alba Berlinin me rezultat 82-66, ndërsa Zalgiris fitoj si vendas duke mposhtur Lyonin me rezultat 70-56.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague