Të gjitha lajmet

KB PRISHTINA

Myles mbetet në Prishtinë

TOPSPORTI / A.P

Myles mbetet në Prishtinë

31 August, 2019 @16:48

Një nga lojtarët më të mirë të Prishtinës sezonin e kaluar, Divine Myles, do të jetë pjesë e klubit kryeqytetas edhe sezonin e ardhshëm.

Amerikani Myles ka nënshkruar kontratë të re me klubin bardhekaltër, ndërkohë që ditë më parë kampioni në fuqi i Kosovës bëri të ditur edhe vazhdimin e kontratës me Mikaile Tmusic, ndërkohë që shtoi në skuadër edhe australianin Jonathan Janssen.

Siç dihet, Myles është një nga amerikanët e natyralizuar që e përfaqëson edhe përfaqësuesen e Kosovës në basketboll.

PRISHTINË

Mikaile Tmusic vazhdon me kampionen

30 August, 2019 @12:10

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Prishtinës nga tabori i vendorëve në stinorin e kaluar, Mikaile Tmusic, ka vazhduar…

PRIZREN

Menaxhmenti aktual i Bashkimit bën hap madhor në shlyerjen e borxheve të trashëguara

30 August, 2019 @11:56

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, KB Bashkimi ka bërë të ditur se ekipi ka marrë…

SOT

Homazhe për Dervish Agajn

30 August, 2019 @11:19

Drejtuesit e klubit të basketbollit Bashkimi bashkë me lojtarë, ish-lojtarë, familjarë, dhe punëtorë tjerë të basketbollit nga qyteti - kanë…

ISH LOJTARI I BASHKIMIT

Capps në elitën finlandeze

29 August, 2019 @11:19

Ish basketbollisti i Bashkimit, Jordan Capps, që përfundoi stinorin e kaluar si koshashënuesi me mesatare më të mirë në elitë,…

I HUAJI I RADHËS TE KAMPIONIA

Prishtina zyrtarizon Jonathan Janssenin

28 August, 2019 @14:15

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e radhës të huaj për stinorin e ri…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga