Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERIZAJ - VLLAZNIA

Vendos Filip Gligorov, Munishi shënon fitoren e parë

Foto: FC Ferizaj / Facebook

Vendos Filip Gligorov, Munishi shënon fitoren e parë


27 August, 2023 @18:34

Falë një penalltie të ekzekutuar saktë nga Filip Gligorov në pjesën e dytë, Ferizaj e ka mbyllur me 3 pikë ndeshjen e sotme ndaj Vllaznisë, 1-0 pas 90 minutave lojë.

Pjesa e parë e ndeshjes kaloi pa gola, ndërsa fitoren vendasit e arritën në pjesën e dytë.

TABELA AKTUALE

Ishte Gligorov ai që realizoi nga pika e bardhë dhe kështu Ferizaj e fitoi 1-0 këtë takim, fitorja e parë nën drejtimin e Ismet Munishit, i ardhur te kjo skuadër me qëllimin e vetëm rikthimin në Superligë.

Xhiron që vjen, Ferizaj i shkon Flamurtarit, kurse Vllaznia e pret Prishtinën e Re në Pozheran.

FT / / / Ferizaji 1-0 Vllaznia [Filip Gligorov 71’ pen.]


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë