Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA E RE - VJOSA

Mjafton goli i Drin Ymerit, Vjosa fiton dhe merr kreun

Foto: Prishtina e Re / Facebook

Mjafton goli i Drin Ymerit, Vjosa fiton dhe merr kreun


27 August, 2023 @18:28

Me rezultat minimal 0-1, Vjosa sot ka arritur të shënojë fitore në udhëtim ndaj Prishtinës së Re.

Pjesa e parë mes skuadrave u mbyll 0-1 për Vjosën, golin e së cilës e shënoi Drin Ymeri nga pika e bardhë në minutën e 12’.

TABELA AKTUALE

E ky gol doli të ishte i mjaftueshëm për Vjosën që ta mbyllë këtë takim me fitore dhe të rikthehet në shtëpi me 3 pikë. Për më tepër, Vjosa e gjen veten në vendin e parë të Grupit B, duke qenë skuadra e vetme me 2 fitore pas 2 xhirove në këtë grup.

Në anën tjetër, Prishtina e Re mbetet me 3 pikë pas 2 ndeshjeve të para.

FT / / / Prishtina e Re 0-1 Vjosa [Drin Ymeri 12’ pen.]


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë