Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INFORMATORI NR. 24

Ndër xhirot më të qeta, pa dënime të mëdha!

Foto: KBVellaznimi/ qiellicreative/ fb

Ndër xhirot më të qeta, pa dënime të mëdha!


9 March, 2023 @16:27

Xhiroja e XXIV e Superligës në basketboll mund të konsiderohet si ndër xhirot më të qeta sa i përket dënimeve të shqiptuara nga Komisioni i Garave të FBK-së, sipas Informatorëve të publikuara radhazi.

Kjo pasi që në Informatorin Nr. 24 të Superligës dënimet e vetme janë ato për gabime teknike të lojtarëve dhe trajnerëve - që është kryesisht e zakonshme, ndërsa dënimet janë shqiptuar për:

Josip Plantak, trajner i KB Vëllaznimi (200 euro), Jan Palokaj, Prishtina (50 euro), Kendrick Brown (50 euro) Trepça, Will Daniels (50 euro) Trepça dhe Samardo Samuels (50 euro) Bashkimi.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga