Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENI - RAHOVECI

Ndërprehet seria e liderit, Rahoveci thyen akullin

Ndërprehet seria e liderit, Rahoveci thyen akullin


21 March, 2021 @19:01

Skuadra e Rahovecit e mposhti Prizrenin për herë të parë sivjet.

Vreshtarët triumfuan në palestrën “Sezai Surroi” me rezultat 82-86.

Prizreni e kishte epërsinë në dy çerekët e parë, kurse Rahoveci shkëqeu në çerekun e tretë dhe më pas e kontrolloi ndeshjen deri në fund.

Alban Veseli e Ed Daniel shkëlqyen me nga 21 pikë secili, derisa u ndihmuan edhe Darrell Davis me 14 pikë dhe Arian Qallaku me 13 pikë të tjera.

Te Prizreni u dalluan Divine Myles me 32 pikë dhe Kwame Vaughn me 22 pikë.

TABELA AKTUALE

Djelmoshat e trajneri Arbnor Rifati, pësuan pas 3 fitoreve rresht në Superligë

Prizreni nuk lëvizi nga pozita e parë edhe pas humbjes, derisa ka bilanc prej 17 fitoreve e 8 humbjeve. Në anën tjetër Rahoveci me 16 fitore e 9 humbje gjendet në pozitën e tretë, sikurse Ylli në pozitën e dytë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga