Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF TREPÇA - KBF KASTRIOTI

Ndeshje rekordesh, Jeffries me quadruple-double

Ndeshje rekordesh, Jeffries me quadruple-double


24 October, 2021 @18:01

Vashat e Trepçës duke e mposhtur Kastriotin me 100 epërsi 131-31, regjistruan fitoren e parë të stinorit.

Dje vashat e Prishtinës e kishin vendosur rekordin me 117 pikë që ishte shifra më e lartë e këtij stinori në Ligën e Femrave, derisa Trepça këtë rekord e theu dhe e bëri 131 pikë.

Në këtë ndeshje shkëlqeu amerikanja e mitrovicasve, Ta’Sharra Jeffries. Ajo ishte e pa kapshme duke luajtur me quadruple-double (dyshifror të katërfishtë) prej 65 pikëve, 22 topa të rrëmbyer, 10 kërcimeve dhe 10 asistimeve.

65 pikët e Jeffries ishte shifra më e lartë e shënuar nga ndonjë basketbolliste në këtë stinor, gjithashtu edhe 22 topa të rrëmbyer, derisa për herë të tretë është regjistruar në histori të Ligës së Femrave, dyshifror të katërfishtë pas Era Shatrit (2019) dhe Diellza Dekajt (2021).

Në anën tjetër te Kastrioti u dallua Anita Grainca me 19 pikë e 15 kërcime.

TABELA AKTUALE

Trepça e regjistroi fitoren e parë e stinorit pas 2 humbjeve, kurse Kastrioti është ende pa fitore.

Në xhiron tjetër Trepça takohet me Vëllaznimin, derisa Kastrioti me Penzën.


FORMACIONET STARTUESE

Prizreni 16 - Kamza, 5-shet startuese

Liga Unike

Prizreni 16 - Kamza, 5-shet startuese

24/10/21 @ 17:06

FORMACIONET STARTUESE

Teuta-Peja, 5-shet startuese

Liga Unike

Teuta-Peja, 5-shet startuese

24/10/21 @ 17:03

RAHOVECI

Rahoveci afër marrëveshjes me një trener dhe 3 lojtarë të huaj

FBK Superliga

Rahoveci afër marrëveshjes me një trener dhe 3 lojtarë të huaj

24/10/21 @ 16:43

KBF VËLLAZNIMI - KBF PRISHTINA

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye

FBK Liga e Femrave

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye

23/10/21 @ 22:56

KBF VËLLAZNIMI - KBF PRISHTINA

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye

FBK Liga e Femrave

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye

23/10/21 @ 22:56

TRAJNERI I BASHKIMIT, TOLGA ESENCI

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

FBK Liga e Femrave

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

23/10/21 @ 09:59

TRAJNERI I PENZËS, BUJAR LOCI

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

FBK Liga e Femrave

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

23/10/21 @ 09:30

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

22/10/21 @ 20:43

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

22/10/21 @ 19:53

LIGA UNIKE E FEMRAVE

Fillimi i edicionit, shtyhet

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Fillimi i edicionit, shtyhet

19/10/21 @ 16:09

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

18/10/21 @ 22:05

PRISHTINA - TREPÇA

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

FBK Liga e Femrave

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

17/10/21 @ 18:58

KASTRIOTI F - BASHKIMI F

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

FBK Liga e Femrave

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

17/10/21 @ 16:35

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

FBK Liga e Femrave

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

16/10/21 @ 20:49


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave