Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF VËLLAZNIMI - KBF PRISHTINA

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye


23 October, 2021 @22:56

Vashat e Prishtinës triumfuan sot kundër Vëllaznimit me rezultat të thellë 54-117.

KBF Prishtina nga minuta e parë e deri në fund nuk e lëshoi epërsinë asnjëherë dhe e mposhti kundërshtaren bindshëm.

117 pikët e shënuara nga vashat e Prishtinës, u bë shifra më e lartë e këtij stinori në Ligën e Femrave.

Agnesa Rrahmani ishte koshashënuesja më e mirë e Prishtinës me 29 pikë, 4 kërcime e 4 asistime, derisa u dalluan edhe Sarah Mgbeike me 24 pikë e 9 kërcime, Sumeja Kosumi me 19 pikë e 18 kërcime dhe Aisia Robertson me 18 pikë, 8 asistime e 5 topa të rrëmbyer.

Te Vëllaznimi si zakonisht më e veçuara ishte kapitenja Rina Hoda. Ajo luajti me 22 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Bleona Juniku me 17 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 3 fitore e asnjë humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Vëllaznimi ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Bashkimin, derisa Vëllaznimi me Trepçën.


TIRANA - RAHOVECI

Rahoveci me humbje e hap stinorin në Ligën Unike

Liga Unike

Rahoveci me humbje e hap stinorin në Ligën Unike

23/10/21 @ 18:50

TIRANA - RAHOVECI

Ç3: Rahoveci kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike

Ç3: Rahoveci kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

23/10/21 @ 18:22

TIRANA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Tirana - Rahoveci

Liga Unike

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Tirana - Rahoveci

23/10/21 @ 17:45

TIRANA - RAHOVECI

Ç1: Tirana me epërsi dyshifrore kundër Rahovecit

Liga Unike

Ç1: Tirana me epërsi dyshifrore kundër Rahovecit

23/10/21 @ 17:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Tirana - Rahoveci

Liga Unike

Pesëshet e para: Tirana - Rahoveci

23/10/21 @ 16:51

TRAJNERI I BASHKIMIT, TOLGA ESENCI

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

FBK Liga e Femrave

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

23/10/21 @ 09:59

TRAJNERI I PENZËS, BUJAR LOCI

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

FBK Liga e Femrave

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

23/10/21 @ 09:30

MH PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

22/10/21 @ 20:53

NË GJAKOVË

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

03/06/23 @ 11:51

ORGANIZIMI I RADHËS

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

05/05/23 @ 18:39

PEJANET FITOJNË

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

FBK Liga e Femrave

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

24/04/23 @ 13:52

U16 VAJZAT

Peja 03 fiton Kupën e U16

FBK Liga e Femrave

Peja 03 fiton Kupën e U16

12/04/23 @ 02:14

KBF BASHKIMI - KBF PRISHTINA

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

11/04/23 @ 22:12

SERIA SHKON NË NDESHJEN E PESTË DHE TË FUNDIT

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

08/04/23 @ 16:56

LUFTA PËR TITULL - NË NDESHJEN E PESTË

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

08/04/23 @ 00:28

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

05/04/23 @ 13:54

TRIUMF DRAMATIK, BASHKIMI NJË HAP PARA TITULLIT

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

FBK Liga e Femrave

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

04/04/23 @ 22:09

NË SUHAREKË

Ndeshja e tretë e serisë sonte, kërkohet epërsia

FBK Liga e Femrave

Ndeshja e tretë e serisë sonte, kërkohet epërsia

04/04/23 @ 13:36


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave