Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF VËLLAZNIMI - KBF PRISHTINA

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye

Prishtina thyen rekordin sezonal, vendoset në krye


23 October, 2021 @22:56

Vashat e Prishtinës triumfuan sot kundër Vëllaznimit me rezultat të thellë 54-117.

KBF Prishtina nga minuta e parë e deri në fund nuk e lëshoi epërsinë asnjëherë dhe e mposhti kundërshtaren bindshëm.

117 pikët e shënuara nga vashat e Prishtinës, u bë shifra më e lartë e këtij stinori në Ligën e Femrave.

Agnesa Rrahmani ishte koshashënuesja më e mirë e Prishtinës me 29 pikë, 4 kërcime e 4 asistime, derisa u dalluan edhe Sarah Mgbeike me 24 pikë e 9 kërcime, Sumeja Kosumi me 19 pikë e 18 kërcime dhe Aisia Robertson me 18 pikë, 8 asistime e 5 topa të rrëmbyer.

Te Vëllaznimi si zakonisht më e veçuara ishte kapitenja Rina Hoda. Ajo luajti me 22 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Bleona Juniku me 17 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 3 fitore e asnjë humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Vëllaznimi ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Bashkimin, derisa Vëllaznimi me Trepçën.


TIRANA - RAHOVECI

Rahoveci me humbje e hap stinorin në Ligën Unike

Liga Unike

Rahoveci me humbje e hap stinorin në Ligën Unike

23/10/21 @ 18:50

TIRANA - RAHOVECI

Ç3: Rahoveci kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike

Ç3: Rahoveci kalon në epërsi, edhe 10 minuta lojë

23/10/21 @ 18:22

TIRANA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Tirana - Rahoveci

Liga Unike

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Tirana - Rahoveci

23/10/21 @ 17:45

TIRANA - RAHOVECI

Ç1: Tirana me epërsi dyshifrore kundër Rahovecit

Liga Unike

Ç1: Tirana me epërsi dyshifrore kundër Rahovecit

23/10/21 @ 17:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Tirana - Rahoveci

Liga Unike

Pesëshet e para: Tirana - Rahoveci

23/10/21 @ 16:51

TRAJNERI I BASHKIMIT, TOLGA ESENCI

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

FBK Liga e Femrave

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

23/10/21 @ 09:59

TRAJNERI I PENZËS, BUJAR LOCI

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

FBK Liga e Femrave

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

23/10/21 @ 09:30

MH PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

22/10/21 @ 20:53

TRAJNERI I BASHKIMIT, TOLGA ESENCI

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

FBK Liga e Femrave

Gjuajtjet e lira, ndër shkaktaret e humbjes

23/10/21 @ 09:59

TRAJNERI I PENZËS, BUJAR LOCI

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

FBK Liga e Femrave

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

23/10/21 @ 09:30

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

22/10/21 @ 20:43

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

22/10/21 @ 19:53

LIGA UNIKE E FEMRAVE

Fillimi i edicionit, shtyhet

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Fillimi i edicionit, shtyhet

19/10/21 @ 16:09

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

18/10/21 @ 22:05

PRISHTINA - TREPÇA

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

FBK Liga e Femrave

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

17/10/21 @ 18:58

KASTRIOTI F - BASHKIMI F

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

FBK Liga e Femrave

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

17/10/21 @ 16:35

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

FBK Liga e Femrave

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

16/10/21 @ 20:49

FORMACIONET STARTUESE

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

FBK Liga e Femrave

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

16/10/21 @ 17:57


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave