Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I PENZËS, BUJAR LOCI

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt

Loci: Bashkimi shumë i mirë, por lojtaret tona i kryen detyrat perfekt


23 October, 2021 @9:30

Trajneri i skuadrës së Penzës, Bujar Loci, pas fitores së ekipit që e drejton ai në derbi ndaj Bashkimit dje në Suharekë ka folur më shumë për skuadrën rivale sesa për të veten, krejt kjo në shenjë respekti.

Por, për të veten ka cekur një gjë që është më me rëndësi nga të gjitha - kryerjen e të gjitha detyrave nga lojtaret përgjatë lojës, që edhe e ka sjellë fitoren e merituar.

“I kënaqur jam me fitore natyrisht, pasi që e fituam Bashkimin që është një ekip me cilësi të jashtëzakonshme. Ka qenë me të vërtetë derbi. Ato do të bëhen edhe më të mira me kalimin e kohës. Bashkimi ka luajtur shumë mirë, por vajzat tona kanë zbatuar të gjitha detyrat e dhëna nga shtabi teknik dhe fitorja ka qenë e merituar për ne,” ka thënë Loci në deklaratën e tij pas ndeshjes.

Sa i përket ndeshjes, Penza ka parakaluar shumë lehtë. Vajzat pejane me kapitenen Valbona Bytyqi nuk janë duke njohur kundërshtar në Ligë të Femrave, derisa veçse kanë kapur dy Superkupa në proces. Bashkimi u mposht nga Penza 63-84, ku Williams dha 19 pikë, Bytyqi 15 e Gjuka 13 të tjera në fitore.


MH PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

22/10/21 @ 20:53

FERONIKELI -NEW BASKET

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

FBK Liga e Parë

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

22/10/21 @ 20:48

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

22/10/21 @ 20:43

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

22/10/21 @ 19:53

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

22/10/21 @ 19:43

DUELI I RADHËS PËR ISH KAMPIONIN E BIBL

Të hënën Prishtina pret Beroen

Balkan League

Të hënën Prishtina pret Beroen

22/10/21 @ 16:43

NË GJAKOVË

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

03/06/23 @ 11:51

ORGANIZIMI I RADHËS

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

05/05/23 @ 18:39

PEJANET FITOJNË

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

FBK Liga e Femrave

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

24/04/23 @ 13:52

U16 VAJZAT

Peja 03 fiton Kupën e U16

FBK Liga e Femrave

Peja 03 fiton Kupën e U16

12/04/23 @ 02:14

KBF BASHKIMI - KBF PRISHTINA

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

11/04/23 @ 22:12

SERIA SHKON NË NDESHJEN E PESTË DHE TË FUNDIT

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

08/04/23 @ 16:56

LUFTA PËR TITULL - NË NDESHJEN E PESTË

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

08/04/23 @ 00:28

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

05/04/23 @ 13:54

TRIUMF DRAMATIK, BASHKIMI NJË HAP PARA TITULLIT

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

FBK Liga e Femrave

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

04/04/23 @ 22:09

NË SUHAREKË

Ndeshja e tretë e serisë sonte, kërkohet epërsia

FBK Liga e Femrave

Ndeshja e tretë e serisë sonte, kërkohet epërsia

04/04/23 @ 13:36


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave