Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit


22 October, 2021 @19:53

Kampionja aktuale të Ligës së Femrave, Penza, e mposhti me rezultat të thellë Bashkimin 63-84.

Bashkimi e nisi ndeshjen me një seri prej 7-0, derisa Penza u këndell menjëherë dhe e realizoi një seri prej 9-0 dhe nuk e lëshoi më epërsinë.

Briana Williams ishte më e mira me 19 pikë, 13 asistime e 3 kërcime, derisa u dalluan edhe Valbona Bytyqi me 15 pikë, 9 kërcime e 4 asistime, Rael Whitsitt me 15 pikë e 6 kërcime dhe Ermelinda Gjuka me 13 pikë të tjera.

Te Bashkimi u veçuan Takyra Gilbert me 15 pikë, Irma Konjusha me 14 pikë dhe Era Shatri me 12 pikë, 13 kërcime e 9 asistime.

Gjatë ndeshjes pësuan lëndime te Bashkimi, Besjana Martinaj dhe Irma Konjusha, për fat të mirë gjenden në gjendje të mirë.

TABELA AKTUALE

Penza gjendet në krye të tabelës me 3 fitore e 0 humbje, kurse kjo ishte humbja e parë e Bashkimit pas 3 xhirove.

Në xhiron e katërt Penza përballet me Kastriotin, derisa Bashkimi takohet me Prishtinën.


PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

22/10/21 @ 19:43

DUELI I RADHËS PËR ISH KAMPIONIN E BIBL

Të hënën Prishtina pret Beroen

Balkan League

Të hënën Prishtina pret Beroen

22/10/21 @ 16:43

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

22/10/21 @ 15:12

NIS LIGA UNIKE

Nesër dhe pasnesër duelet e para të edicionit të Ligës Unike

Liga Unike

Nesër dhe pasnesër duelet e para të edicionit të Ligës Unike

22/10/21 @ 14:08

SEMSETTIN BAS

Trajneri i Pejës tregon kundërshtarët më të rrezikshëm në Superligë

FBK Superliga

Trajneri i Pejës tregon kundërshtarët më të rrezikshëm në Superligë

21/10/21 @ 23:47

ADIS BECIRAGIC

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi

FBK Superliga

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi

21/10/21 @ 23:39

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Ylli

FBK Superliga

Highlights: Peja - Ylli

21/10/21 @ 22:14

LIGA UNIKE E FEMRAVE

Fillimi i edicionit, shtyhet

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Fillimi i edicionit, shtyhet

19/10/21 @ 16:09

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (II)

18/10/21 @ 22:05

PRISHTINA - TREPÇA

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

FBK Liga e Femrave

Prishtinaset fitojnë me 60-pikë dallim

17/10/21 @ 18:58

KASTRIOTI F - BASHKIMI F

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

FBK Liga e Femrave

Vajzat e Bashkimit me rekord fitore, mbi 100-pikë koshdallim!

17/10/21 @ 16:35

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

FBK Liga e Femrave

Kampionja deklason Vëllaznimin me 75 pikë epërsi

16/10/21 @ 20:49

FORMACIONET STARTUESE

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

FBK Liga e Femrave

Penza-Vëllaznimi, 5-shet startuese

16/10/21 @ 17:57

SONTE

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

14/10/21 @ 15:22

SUPERKUPA

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

13/10/21 @ 21:38

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtinaset në finale

13/10/21 @ 20:14

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave