Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)


22 October, 2021 @15:12

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 7 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Amin Hot (Trepça) 19 pikë, 10 asistime, 6 kërcime
2.Ivan Koljevic (Prizreni) 23 pikë, 8 asistime, 7 kërcime
3.Dardan Berisha (Peja) 23 pikë, 6 kërcime, 6 asistime, 1 top të rrëmbyer
4.Courtney Fells
(Prizreni) 31 pikë, 5 asistime, 5 topa të rrëmbyer, 4 kërcime
5.Urim Zenelaj (Prizreni) 18 pikë, 14 kërcime, 3 asistime, 2 bllokada, 1 top të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga