Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ADIS BECIRAGIC

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi


21 October, 2021 @23:39

Trajneri që bëri kampion Yllin për herë të parë në histori të klubit, Adis Beciragic, e ka të qartë forcën e ekipit dhe mungesat që po i mundojnë ata.

Por, një gjë e thekson, me të ardhur përforcimet e huaja në ekip Ylli do të jetë punë e vështirë për secilën skuadër në kampionat. E krejt kjo, për shkak të angazhimit përtej maksimales së lojtarëve aktual, që s’po gjejnë kohë as për t’u zëvendësuar.

“Kemi luajtur me gjashtë lojtar. Kemi vetëm tri të huaj në ekip, prej të cilëve një i lënduar. Natyrisht, urime Pejës për fitoren, por edhe më shumë uroj lojtarët e mi që kanë dhënë më shumë se maksimumi nga vetja në këtë ndeshje. Gjithashtu të mos harrojmë, kjo është ndeshja jonë e katërt, më duket në tetë ditët e fundit,” ka thënë ndër të tjera Beciragic pas humbjes së ngushtë nga Peja sonte në Karagaç.

Ylli ka pasur paraqitje tejet të mirë, përkundër se ka mangësi në lojtar, ndërsa Beciragic ka theksuar se nuk po ka mundësi ta pushojë sa duhet gjatë lojës Mikaile Tmusicin e Erjon Kastratin.

Ciklin e parë të ndeshjeve të Superligës me sonte, Ylli e përmbylli me bilans 3-4.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Ylli

FBK Superliga

Highlights: Peja - Ylli

21/10/21 @ 22:14

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Prizreni

21/10/21 @ 21:38

PEJA - YLLI

Ç3: Peja krijon epërsi komode në fund të çerekut të tretë

FBK Superliga

Ç3: Peja krijon epërsi komode në fund të çerekut të tretë

21/10/21 @ 20:39

PEJA - YLLI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Peja-Ylli

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Peja-Ylli

21/10/21 @ 20:01

PEJA - YLLI

Ç1: +7 për Pejën, Maxwell me 8 pikë

FBK Superliga

Ç1: +7 për Pejën, Maxwell me 8 pikë

21/10/21 @ 19:25

PEJA - YLLI

Dardani i pandalshëm! Peja në krye, mposhtet kampioni

FBK Superliga

Dardani i pandalshëm! Peja në krye, mposhtet kampioni

21/10/21 @ 21:21

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga